WordPress – niezbędnik blogera

Blogi są dziś coraz popularniejszą formą rozrywki, ale również zarobku. Już dawno nie kojarzą się one z osobami, które indywidualnie zajmują się ich prowadzeniem. Z pomocą w obsłudze blogów przyszła platforma WordPress – tu sprawdzisz co to jest WordPress. Jest to pewnego rodzaju system zarządzania treścią. Pierwsza oficjalna jego wersja pojawiła się 27.05.2013 r., lecz z czasem była ona modyfikowana. Platforma ta koncentruje się na estetyce, użyteczności i wymaganiach, jakie stawia społeczność internetowa. Warto podkreślić, że jest ona bezpłatna i łatwa w obsłudze. Można ją pobrać przez dowolną wyszukiwarkę. Do obsługi wystarczy posiadać serwer WWW z obsługą PHP oraz serwer MySQL. Jeżeli chcemy pracować, korzystając z oprogramowania blogowego, pobranie WordPress’a będzie bardzo dobrym wyborem.

Entuzjaści tej platformy organizują nawet specjalne konferencje jej poświęcone. Taka konferencja nosi nazwę WordCamp. Pozwala ona nabyć doświadczenie i wiedzę od najlepszych specjalistów z branży. Organizowane są również tzw. WordUp’y – mniejsze spotkania lokalne, na których również można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na ten temat.
Wersji platformy, o której mówimy od czasu jej powstania było bardzo wiele. Wersja 2.0 miała aż 10 modyfikacji. Pokazuje nam to, że chciano ją ciągle ulepszać. Ostatnia – 4.4 została wydana 14 grudnia 2015 r. Choć z założenia powstała jako pomoc dla blogerów, dziś służy również właścicielom zwykłych stron, stron firmowych oraz całych serwisów internetowych. Cały czas jest rozwijana przez programistów z całego świata.

Dla osób, które nie są w stanie zrozumieć, jak działa platforma, w internecie dostępne są poradniki jak z niej korzystać – krok po kroku, opisane są poszczególne opcje i ich przeznaczenie. Poza tym, nie trudno znaleźć fora, na których ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, proszą o pomoc i jej udzielają – my też możemy z nich skorzystać.
Platforma z pewnością pomaga wielu ludziom, posiadając bloga czy własną stronę internetową, warto zagłębić się w jej działanie.