Salony Optyczne Online sp.z o.o. kontaktowe.pl

Soczewki kontaktowe - jednodniowe, dwutygodniowe, czy miesięczne - które najlepsze?


Soczewki kontaktowe służą w tej chwili korekcie większości wad wzroku. Dla wielu osób są wygodniejsze i bardziej estetyczne aniżeli okulary. Do niedawna uważano, że szkła kontaktowe nadają się wyłącznie do korekty niewielkich wad wzroku, natomiast aktualna wiedza wskazuje, że można korzystać z soczewek o mocy od -35.00 D do + 35.00 D. Warto zaznaczyć, że soczewki kontaktowe należy zawsze dobierać po konsultacji z doświadczonym okulistą lub optometrystą. Osoba taka, po sprawdzeniu historii choroby oraz po wnikliwym badaniu medycznym pomoże w doborze najlepszych soczewek dla konkretnego pacjenta.

Podział soczewek kontaktowych ze względu na tryb wymiany

Ze względu na tryb wymiany wyróżnia się soczewki:

  • jednodniowe soczewki
  • dwutygodniowe soczewki
  • miesięczne soczewki
  • kwartalne soczewki
  • roczne soczewki

Tryb wymiany jest czasem użytkowania soczewek, po jakim należy je wymienić. Nie jest to data ważności "kontaktów", ale okres liczony od momentu otwarcia blistra. Kiedy czas ten minie - należy zaprzestać użytkowania soczewek. O tym, jaki dobrać tryb wymiany dla konkretnego pacjenta decyduje okulista lub optometrysta. Dlatego, jeśli planujemy zakup soczewek kontaktowych to powinniśmy również podczas wywiadu lekarskiego opowiedzieć, jaki mamy tryb życia. To pomoże dopasować właściwe soczewki i wpłynie na komfort ich noszenia. W tej chwili najrzadziej stosuje się soczewki kwartalne, a najczęściej zaleca się "kontakty" jednodniowe silikonowo - hydrożelowe. Są one bowiem bezpieczne dla wzroku i proste w użytkowaniu.

Cechy soczewek kontaktowych

Zanim zdecydujemy się na konkretny model soczewek kontaktowych powinniśmy poznać ich najważniejsze cechy.

Soczewki kontaktowe jednodniowe

Otóż, soczewki kontaktowe jednodniowe są uważane za najwygodniejsze, ponieważ nie wymagają pielęgnacji. Po każdorazowym użyciu należy je wyrzucić. Są bezpieczne, ze względu na wykazywanie najniższego ryzyka infekcji oczu. Można je stosować okazjonalnie i nie trzeba kupować do nich dodatkowych akcesoriów. Należy nadmienić, że korygują one prawie wszystkie wady wzroku, są nowoczesne i poręczne. Ich cena jest jednak wyższa, w porównaniu z innymi typami soczewek.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe uchodzą za najczęściej używane przez Polaków. Są bezpieczne dla oczu pacjentów, a ich stosunkowo krótki czas użytkowania minimalizuje ryzyko osadzania się drobnoustrojów i brudu na powierzchni. Stanowią doskonały kompromis pomiędzy drogimi soczewkami jednodniowymi, a mniej sterylnymi soczewkami miesięcznymi. Wymagają one jednak codziennej pielęgnacji, przy użyciu specjalnego płynu do soczewek.

Soczewki miesięczne

Wyróżnia się także soczewki miesięczne, silikonowe lub silikonowo - hydrożelowe. Są one ekonomiczne i bezpieczne dla oczu pacjenta. Wymagają natomiast restrykcyjnej, codziennej pielęgnacji, przy pomocy płynu do soczewek. Należy je też przechowywać w specjalnym pojemniku. Soczewki miesięczne zalicza się do najmniej higienicznych, ze względu na dłuższy czas użytkowania, dlatego należy o nie dbać w szczególny sposób.

Jaki typ soczewek kontaktowych wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej wygodne w użytkowaniu i komfortowe są soczewki jednodniowe. Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać przed zakupem soczewek jest pytanie o to, jak często będziemy z nich korzystać. Oferowane przez internetowy sklep kontaktowe.pl soczewki są bezpieczne w użytkowaniu oraz zapewniają komfort. Warto wobec tego przemyśleć, jakie dobrać pod prowadzony tryb życia.

https://www.kontaktowe.pl/

Salony Optyczne Online sp.z o.o.
Jaworowa 9
55-003Nadolice Wielkie
dolnośląskie
Tel.:76 870 32 20
NIP: 8961485965
REGON: 021016022


2018 www.leon.info.pl - Content copyright